יום רביעי , 19.2.20, 06:36
בית > הבלוג > הצלחה גורמת לאושר או להיפך
sucsses

הצלחה גורמת לאושר או להיפך

אילו הייתם פתאום מאוד מצליחים – בין אם כלכלית, או עסקית, או בתחום המשפחה או ההורות – האם זה היה הופך אתכם למאושרים?

רוב האנשים יגידו שכן. רובנו מאמינים – שהצלחה גורמת לאושר.

למרבה הפלא, מתברר שזה כנראה ההיפך.

הצלחה לא גורמת אושר, אומר דיפאק צ'ופרה בפתח ספרו "שבעה מפתחות לאושר והארה" (בינתיים באנגלית בלבד). יש על זה מספיק מחקרים שבדקו אנשים שהתעשרו, אנשים שזכו בלוטו, וגם אנשים שנפצעו, הפכו לנכים וכד'. לתקופה מסויימת, התפנית השפיעה על רמת האושר (מעלה או מטה), אבל אחרי חודשים ספורים, האנשים חזרו להיות מאושרים בדיוק באותה מידה שהם היו לפני הזכייה, או להבדיל, לפני הפציעה. מי שהיה מאושר יחסית לפני שהתעשר ימשיך להיות מאושר ומי שלא – לא יהפוך פתאום להיות מאושר.

היחס בין אושר להצלחה הוא הפוך, מתברר. מי שמאושר יחסית, יצור הצלחה ביתר קלות. מי שלא מאושר – יתקשה גם ליצור הצלחה.

לאור העובדה שהמחשבות והרגשות שלנו, האמונות והרעיונות שלנו – משפיעים על המציאות שאנחנו יוצרים – זה לא נשמע כמו חדשה מפתיעה כל כך. הרי אם מישהו ממקד כל הזמן את תשומת ליבו במה שלא טוב, במה שחסר, שמה שהיה צריך להיות ואיננו – זה מה שהוא יצור. זו תהיה החוויה שלו. ואז, גם אם תידבק אליו איזו הצלחה קטנה – סביר להניח שהוא יצליח מהר מאוד "לחרב" אותה, או שפשוט, היא לא תשפיע במיוחד על מצב רוחו.

שוב ושוב אנחנו נתקלים באנשים שלמדו את אותם דברים, רכשו את אותם כלים, התמחו באותן שיטות. מה מבדיל את אלה שהצליחו מאלה שלא הצליחו?

תגידו, הפעולות שהם עושים. נכון, אבל ממה נובעת בחירת הפעולות שלהם? מהגישה, מה"מיינדסט", מהמקום בו ממוקדת תשומת הלב. מהסיפור שהם מספרים לעצמם על החיים.

כאשר אנחנו מסתכלים על העולם דרך אמונות של "אין", "חסר" ו"היה צריך להיות אחרת", שום דבר לא טוב בעינינו, המחשבה משפיעה על ההרגשה, וההרגשה על העשיה.

כאשר אנחנו מתרגלים לחשוב מנקודת מבט של "יש", "כמה נפלא" ו"תודה", גם זה משפיע על ההרגשה ומתוך כך על העשיה, על היכולת ועל האמונה בעצמנו ובעולם כמקום טוב יותר.

אז אם אתם מתרוצצים ומתייגעים בנסיון להצליח, לעשות עוד מאותו דבר, לעשות יותר, להתאמץ, להלחיץ את עצמכם ולפגוע בבריאות ובאושר שלכם – עצרו, אתם לא בכיוון, הכיוון הוא להיות קודם כל שמחים יותר, מאושרים יותר, נוכחים יותר, ומכאן כל מה שתעשו יצליח יותר.

בתקופה הקרובה אני מתכוונת להרחיב בנושא הזה, אז אם הוא מעניין אתכם – המשיכו לעקוב.

ובינתיים

היו שמחים

ותצליחו

חיבוק

עדית

אם קיבלתם את המסר הזה מחבר, או נתקלתם בו במקרה, ואתם מעוניינים לקבל ממני מסרים מהסוג הזה באופן מסודר, הירשמו כאן, תקבלו מיד גישה לקורס חשיבה מנצחת דרך האינטרנט, ובהמשך תיחשפו גם למסרים נוספים.

תגובות פייסבוק

תגובות

אולי יעניין אותך

mahakesher

מה הקשר בין שמחה, הצלחה ורגשות?

מה הקשר בין רגשות לבין הצלחה ועסקים? האם בכלל יש קשר כזה? בסרטון שלפניכם אני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *